• info@merkurtek.com
  • Telefon:+90 216 550 12 72

Anti Virüs

Merkurtek Bilgi & İletişim

Anti Virüs

Anti Virüs
Bilgisayarı yoğun kullanan kişi ve kuruluşların en büyük korkuları, çoğunlukla İnternet üzerinden gelebilecek virüs veya solucanlar tarafından sistemlerini çökertmesi, bilgisayarların donanımlarının fiziksel hasar görmesi, kişisel ya da kurumsal sırlarının e-mail listelerindeki kişilere haberi bile olmadan gönderilmesidir. Bilgisayar teknolojisinin açıklarından faydalanan virüsler gün geçtikçe daha tehlikeli hale gelmektedirler.
 
Bu duruma karşı firmaların en önemli koruma silahı kendi kendisini güncelleyebilen Antivirus programlarıdır. Antivirus yazılımları, beraber kullanılacak yazılımlar için tasarlandığı için müşteriler tarafından kendilerine uygun çözümü seçmeleri kendi açılarından daha doğru olacaktır.
 
2001′de bilgisayar virüslerinin tüm dünyada 10 milyar ile 100 milyar $ arasında bir zarara yol açtığı bildiriliyor. ICSA Labs’in 2002 Mart ayında yaptığı araştırmaya göre masaüstündeki bu gibi felaketlerin ortalama bir şirkete maliyeti 100 bin ila 1 milyon $ arasında değişiyor.
 
Merkür Teknoloji olarak sisteminize en uygun antivirüs yazılımını seçmemiz için lütfen bize ulaşınız.
 
İçerik Denetimi
 
Yapılan araştırmalara göre iş saatleri içinde kalan internet kullanımının %30 – %40 kadarı iş ile ilgili konularda değildir. (Kaynak:IDC) İçerik denetimi yazılımları ile çalışanlarınızın iş saatleri içindeki internet kullanımlarını kontrol altına alabilir, iş gücü, zaman ve para kaybını engelleyebilirsiniz. Böylece firmanızın bütün İnternet’e erişimini zaman ve içerik bazında kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıca, internet erişiminizde maksimum bant genişliği kullanımı ve verimlilik sağlarsınız.
Etiketler: